Hadrian Kapısı

Antalya Türkiye'de İstanbul'la birlikte turizmin lokomotifi konumundadır. Antalya, dört mevsimde de turizm olanaklarının ve tesislerinin olduğu bir ildir. Antalya'da kültür turizmi başta olmak üzere deniz, spor, sağlık, kış, kongre, yayla, mağara, kamp ve inanç turizmi yapılabilmekte bu turizm seçenekleri için tesisler bulunmaktadır. 2010 yılı turizm istatistiklerine göre Antalya, dünyada en çok ziyaret edilen dördüncü il durumundaydı.

Turistik ve tarihi alanları daha yakından gezmek için öncelikle sitemizden sizlere sunduğumuz bilgileri incelemenizde fayda olduğunu söylemek istiyoruz. Tüm yönleriyle ele aldığımız şehirde, gezilecek ve görülmesi gereken yerler hakkında bilgiler vererek, tatilinizin daha da keyifli hale gelmesine yardımcı oluyoruz.

Hadrian Kapısı

Antalya gezilecek yerleri arasında yer alan Hadiran Kapısı, 130 yılında Roma İmparatoru Hadrianus’un şehri ziyaret ettiğinde onun adına yapıldığı tarih kaynaklarında yer alan bilgiler arasındadır.O günden bu yana tüm ihtişamıyla ayakta duran Hadrian Kapısı, turizm dünyası açısından da oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Korint tarzında süslemeli duvarlara sahip olan üç ağızlı kapının bir de Latince kitabesi bulunmaktadır.

En güzel günlerinizi değerlendirmek

Antalya tatil günlerinde, deniz, kum ve güneş eğlencesini yaşarken bir de tarihi anlamda önemli olan yerlere düzenleyeceğiniz turların da tatilinizi daha da keyifli hale getireceğini söylemek istiyoruz.

Aradığınız gibi bir tatil, beklediğinizden çok daha güzel yönleri elde etmek adına Antalya otelleri konularını gözden geçirirken bir de tur firmaları hakkında da bilgi almanız, daha keyifli bir yaz tatili yaşamanıza olanak tanıyacaktır.

En güzel yönleriyle bilinmesi gereken tüm detaylar hakkında sizlere bilgi sunduğumuz sitemizi inceleyerek Antalya gezilecek yerleri hakkında net fikirlere ulaşabilirsiniz. En güzel günlerinizi değerlendirmek ve farklı atmosferlerde tatilinizi geçirmek için sitemizi incelemeye devam edin.

Booking.com HOTEL INFO Finding the right hotel just got a whole lot easier - www.hotelscombined.com Group hotel rates for your Bus Tour

4 Yorum

avatar
Gültekin Güney
15.02.2016
“Tarihe açılan kapı”, Antalya nın merkezinde hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkan Antalya nın geçmişiyle bugünü arasında açılmış zaman tüneli misali tarihi bir mekân
Reply
avatar
Admin
19.02.2016
“Şehir turu sırasında mutlaka görülmeli”, Antalya'ya şehir ziyareti için gelmişsiniz mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Kaleiçi mahallesinde Atatürk caddesi üzerinde, yeme içme mekanlarının ve kafeteryaların yanında çok iyi şekilde korunmuş biçimde turistleri Kaleiçini davet ediyor. Antalya'nın zengin ve köklü tarihinin en önemli simgesi
Reply
avatar
Gülser Bayır
27.02.2016
“Güzel Bir Tarihi Eser”Gittiğimizde Kalabalıktı, Kimileri İnceledi, Kimileri özçekim yaptı.Ama Utanmazın Kendini bilmezin biri adını yazmış,Yazık Tarihi eseerlerimize.Kaleiçine Burdan giriliyor..
Cevap
avatar
Beytiye Ermiş
22.3.2013
“Tarihle İçiçe”, Kale İçinde Konaklamak gürültülü belki ama değer..
Cevap
avatar
alitigin
22.3.2013
“İmparator Hadrian'ın emperyal gücü” Hadrian imparatorluğunun sınırlarının belirlenmesi için döneminde İngitere ve İskoçya arasına bir duvar yaptırmıştı.Bu gücün eserlerinden bazıları binlerce km uzakta olsada ülkemizde Edirne'deki saat kulesi olarak geçen şehir surlarına ait kule.Efes'teki Hadrian kapısı ve Antalya'daki üç kapılar.Sezar ve Octavyanus'tan sonra en büyük ve güçlü Roma imparatoruna layık ve dimdik ayakta duran bir eser.Muhakkak görülmesi gerekli
Cevap

Yorum Yaz